| Poster12Man a întrebat:

Salut TU, vreau sa stiu unde se face la comanda spălare cortul? Daca găsesc un sediu sfătuit

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti apela la o firma de curatat covoare si tapitarie sau la o spalatorie auto.
Depinde care are angajat priceput.

| Poster12Man explică (pentru Bula):

O sa incerc la spălătorie auto

| Bula a răspuns (pentru Poster12Man):

Probabil a fost umed cand l-au impachetat si s-a mucegait.
Am patit si eu cu cortul, dar intr-o zi dispare complet mirosul.

Mirosul iese usor, daca-l speli bine cu solutie concentrata de bicarbonat de sodiu.
Dupa spalare si clatire trebuie lasat montat, la soare, la aer liber, pana ce se usca bine.

| Poster12Man explică (pentru Bula):

Multumesc mult si pentru ajutor special, varul meu mi-a zis sa pua si bicarbonat de sodiu in solutia de spalare ca sa se dizolve complet si sa se dea impreuna cu spuma de auto si lasa sa se inmoaie in 15 minute si apoi se spala bine si uscat la soare pana nu mai ramane umezeala deloc si in finala am dat 3 tuburi cu talc normal ca sa nu se lasa mirosul si nici umezeala.

| Bula a răspuns (pentru Poster12Man):

Bicarbonatul scoate si mirosul, iar pudra de talc ajuta doar sa absorbe eventuala umezeala.

6 răspunsuri:
| Jem65 a răspuns:

Pai depinde.
Poate sa dureze si intre 1-2 saptamani.
Dar e ceva urgent?

| Poster12Man explică (pentru Jem65):

Da vreau să le dau pentru fratele meu. Cand am despachetat mirosea. E urgent 2 zile trebuie să predau.