| Alexanderusl a întrebat:

Salut tuturor, am 19 ani sunt baiat, am 1.85 inaltime si 68 kg, sunt din Bucuresti, as vrea sa stiu daca pot sa ma inscriu la un club de handball si daca da la ce grupa m-ar repartiza la juniori sau seniori si daca primesc salariu... am cautat peste tot intrebari de genul dar nu gasesc sau cel putin cred ca nu am formulat intrebarea corect... daca stie cineva dau fundita celui care ma lamureste complet.!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge sa dai probe la un club de handbal si, daca esti bun, s-ar putea sa fii retinut in lot. In functie de statutul echipei (profesionisti sau amatori) o sa primesti sau nu salariu.
Peste 18 ani nu mai esti junior.

| Alexanderusl explică (pentru Ioandelasal):

Esti documentat in acest domeniu? Fiindca mai am cateva intrebari, sunt curios daca de anumite lucruri astept sa-mi raspunzi!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexanderusl):

Sunt doar iubitor de sport si cunosc cate ceva. Pune intrebarile si, daca stiu, o sa-ti raspund.