| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.Am inceput sa practic culturismul si as vrea sa stiu daca antrenamentul meu pentru piept este unul util care nu ma supraantreneaza...Pentru piept execut:flotari la paralele2 serii-10 repetari, impins cu ganterele-3 serii-10 repetari, impins cu bara-3 serii-10 repetari, fluturari cu ganterele-3 serii-10 repetari, fluturari la aparatul pec deck-2 serii-8 repetari, impins la aparat-2 serii-8 reperari

2 răspunsuri:
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Baga cate 4 serii la:-impins cu bara
-fluturari cu ganterele
-impins cu ganterele

ps.ai putea sa faci exercitiile care ti le-a recomandat johnstone.

| johnstone a răspuns:

Flotarile la paralele nu au treaba cu pieptul. Cele mai bune exercitii pentru piept sunt:
1. Impinsul de la piept cu bara (si variatiile acestui exercitiu)
2. Fluturarile de gantere
3. Flexiuni ale bratelor la scripete
4. Ridicari de gantere din lateral in plan inclinat