| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Untul de arahide ingrasa? E bun pentru sportivi? Funda!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Grasimea are 900 de caloro per 100 de grame, un borcan de 350 de grame are 2700 de calori apoi alune 100 grame 600 de calori, o punga de seminte 550 de calori

| RAY a răspuns:

Este foarte bun pentru ca are grasimi sanatoase, urmeaza o dieta high fat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ohoho si ce îngrașă inca. Are enorm de multe calorii

| Wordofthat999999 explică (pentru suntserios):

Vorbesti serios sau la misto? Eu as dori sa ma ingras

| raMLesS a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Mananca cate un borcan de unt de arahide pe zi si o sa te ingrasi laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu există aliment care îngrașă. Depinde cât mănânci, ce mai mănânci pe lângă, câtă mișcare faci.

| raMLesS a răspuns:

Untu de arahnide are aproximativ 600 kcal pe 100grame, deci putem spune ca da, sa speram ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU exista alimente care ingrasa! Surplusul caloric o face. Exista doar alimente dense caloric! Untul de arahide este dens caloric, pentru ca e o sursa principala de grasimi sanatoase, which means 9kcl/gram

| peanut003 a răspuns:

Orice aliment ingrasa, depinde ce cantitate consumi