| anonim_4396 a întrebat:

Salut utilizatorilor de gantere: voi cate kg ridicati pe o mana?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

La ce exercitiu? La ramat fac cu 80kg/brat, la flexii normale cu 30, flexii tip hammer cu 35, impins pentru umeri 45/brat si impins pentru piept 50/brat.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Multumesc pentru raspuns!

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ridic 10 kg pentru ca atât are gantara mea.

| JicaContra a răspuns:

Cam 1kg odata
fac halbere big grin

| Killa3463 a răspuns:

Fiecare ridica cat poate, indicat este sa nu faci exercitii cu maximul cat poti ca e mai nasol! laughing Incepi cu ceva mediu iar pe parcurs cresti!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Killa3463):

Poti sa faci si cu maximul, se numesc "repetari maximale" si iti dezvolta forta bruta! Dupa un antrenament de genul mananci 3 fripturi + odihna si iti creste forta!