| qieiqpalz a întrebat:

Salut, vrea mama sa imi ia niste proteina pe nume proteinpower sau ceva gen. Faza e ca nu scrie pe ea cata proteina cotine(am mai luat si are gust bun )si nici nu are un cod de bare gen sa o pun in myftinespall..si ceva ma retine sa o iau, nu stiu de ce.Mi se pare ca nu e ceea ce pare, mai vrea sa ia si niste omega 3 dar nu e de aia vizibila gen sa se vada ca e galbena, e intr-un "tub" mov.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suplimentele nu se asimilează cum trebuie. Proteine din alimentație. Omega 3 din ulei de in și pește oceanic, dar de captură.

| Wr3nch a răspuns:

Daca ai sub 18 ani nu lua prafuri, ca nu merita. Gasesti proteina in o gramada de surse naturale si e si mai sanatos.

| RobertMoon a răspuns:

Dacă e aia de la biotech are 23g la 30g servire. Dar nu are și proteina asta o cutie ceva să ne arăți ce e? E cea mai stupida chestie pe care am auzit-o, vrei sa iei ceva, dar nu știi sigur cum se numește și ce conține de fapt...

| Sonia822 a răspuns:

Ulei de in de la hofigal, uleiuri de la fares (orice ulei din plante pe care scrie PT UZ INTERN) nu te chimiza, iti poti strica organismul, in 3 luni te ingrasi, simti oboseala, ceata mentala, proteina + apa la bidon inseamna cancer. Apa imbuteliata contine nitrat, cu proteina se transforma in nitrit, de acolo boli de stomac. Ia orice din plante, cruditati, ceaiuri, nimic sintetic

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sonia822):

Unde ai vazut tu proteine in plante, cruditati, ceaiuri? El vrea pentru masa musculara, nu pentru slabit sau alte prostii.

Ah stai, tu esti persoana aia impotriva vaccinurilor, care evita mereu intrebari de genul "ce studii ai" laughing

| Sonia822 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu sunt economist, am 2 facultati, una de stat si una particulara. A, m si un master la stat. Ref la vaccinutri, ti-ai spune ca esti responsabil pentru propria sanatate, ca nu trebuie sa o lasi in mainile altora, doctorul nu e responsabil pentru sanatatea ta, ba chiar nu-si asuma nimic. Iar dreptul la libera exprimare nu il poti ingradi tu. Ma bucur si ma intristez ca ai retinut un comm de-al meu de acum 5 luni, ia zi, te-ai indragostit?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sonia822):

Am o aversiune maxima fata de oamenii care sunt anti-vaccin.
Daca as avea vreo functie importanta intr-un stat dictatorial, as da lege ca sa fie legati cu lanturi de masini si tarati pe strada pana cand raman doar o masa de carne tocata plina de sange.

| Sonia822 a răspuns (pentru Cosmin86):

Analizant textul tau, e mai mult o problema psihica. Rezolvati-o, sau cumpara-ti o maceta, ca vreau sa te vad la chip la stirile de la ora 5 happy

| Sonia822 a răspuns (pentru Cosmin86):

Strici la copilul asta raspunsurile, citeste numai bazaconii de la tine, pentru ca tu te-ai gasit aici sa-mi raspunzi la ce am scris au acum 5 luni nu sh unde. Ia un nurofen si treci la culcare, ca esti obosit si eu maine am treaba

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sonia822):

Am comentat si strict pe raspuns, citez "Unde ai vazut tu proteine in plante, cruditati, ceaiuri?".

Deci? Unde ai vazut?

| Sonia822 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca mai citesti comentariul meu de 15 ori, intelegi care e treaba cu proteina. Nu scrie nicaieri de proteina in cruditati. Hai, lasa-ma, ca am treaba, nu stau de tine

| ionutflorin123 a răspuns:

Mananc multa carne de acolo ti iei proteinele lasa le dracu de suplimente, tu cred ca confunzi suplimentele cu steroizii

| qieiqpalz explică (pentru ionutflorin123):

Nu confund nimic stai calm.