| Rdu26 a întrebat:

Vreau de ceva vreme sa ma apuc de box. Am 14 ani; sunt din Bucuresti; am 1.84 m si cam 70 de kilograme. Am mai facut sport inainte (inot) si am musculatura destul de dezvoltata.
Imi puteti explica cum sta treaba cu competitiile si unde ar trebui sa ma duc(sala de box)?

2 răspunsuri:
| SSJGohan3 a răspuns:

Sali de box in Bucuresti ai multe, competitii participi daca doresti, de obicei e un sport destul de bine sponsorizat(nu prea trebuie sa platesti daca esti bun), te-as sfatui daca vrei sa participi sa ai o experienta de cel putin 6 luni, pentru ca altfel nu vei avea pregatirea necesara zic eu, ai competitii la nivel national..intri in lotul romaniei, partici la europene..etc

cateva sali din Bucuresti

http://www.salabucuresti.ro/sporturi/box.html

| many404 a răspuns:

Trebuie să știi că e destul de greu, necesita mult timp și energie cât și bani, și multa răbdare și voința. Trebuie să te duci la o sală performanta cu antrenori cunoscuți.