| Andrei_Mihnea_1996 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o bicicleta de MTB in jur de 2000 lei, plus minus cateva sute de lei.
Pana acum m am orientat la ROCKRIDER 540 si 560 sau Devron Riddle H5.9 ( l am gasit pe bikexpert cu 1900 lei), in Romania.
M am uitat in prin Germania si am gasit pe Brugelmann Merida BigSeven 70 la 2200 lei, dar nu stiu cum o aduc in tara.
M am gandit si sa imi fac o bicicleta pe piese, dar nu stiu cat m ar costa.
Eu am 180 cm si vreo 60 kg. As vrea sa imi iau o bicicleta cu roti de 29", dar tot ce am gasi pana acum inafara de Devron sunt cu roti pe 27.5"
Ce sa aleg? Mentionez ca voi folosi bicicleta in oras si pe trasee montane.

1 răspuns:
| davedavedave93 a răspuns:

Rockrider 540/560 sunt foarte bune. Mergi personal la Decathlon (în orașul în care ești sau în alt oraș) și testează personal cele două biciclete.