| doarunbaiatcurios a întrebat:

Salut,vreau să îmi cumpăr și eu o minge de basket dar sunt nedumerit,care este diferența dintre o minge de antrenament si una de competiție? Pentru ca o minge care îmi place și aș vrea să mi-o iau(este din aia neagră),eMAG-ul a pus la caracteristici doar(antrenament) și la alta tot aproape în același preț scrie și antrenament și competiție,dar mie mi-ar placea mingea neagră. Sunt diferențe, sau pot să ma joc și cu mingea de antrenament, meciuri competitive?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă joci la nivel profesionist, intrebarea e inutilă. Dacă nu, ia-o p-aia neagră

| doarunbaiatcurios explică (pentru sierra1):

Iți poți motiva raspunsul te rig frumos, adică, totușu diferențele?

| sierra1 a răspuns (pentru doarunbaiatcurios):

De ce aș face asta, ne dai note?

| Mirel4412 a răspuns:

Probabil cea antrenament e mai mica ca circumferinta si are materiale exterioare mai proaste cum ar fi cauciucul, iar cealalta e din piele sintetica sau chiar piele si are circumferinta pentru mana unui adult(vezi in descrierea mingilor daca e corect tot ce am zis).