| RoBeRTin321 a întrebat:

Vreau sa imi dai niste tipuri de flotari pentru biceps,nu conteaza cat de grele sunt, pot sa le fac.

Răspuns Câştigător
| playermessi a răspuns:

Flotari in pumn si la banca, flotari intr-o mana si cu bataie, flotarea cu piciorul ridicat sau pike up push :Sprijină picioarele pe o bancă sau pe un suport mai înalt – distanța dintre suport și locul în care îți ții mâinile ar trebui să fie mai mică decât înălțimea ta, astfel încât atunci când îți ridici bazinul să faci un unghi de 90 de grade între trunchi și picioare. Ridică fundul și execută mișcarea de flotare cu capul în jos. sau : Cu sprijin pe palme, dar cu palmele depărtate la nivelul umerilor; nu mai mult. Apoi așază-te pe antebrațe și, împingând cu forță în brațe, revino în poziție de sprijin pe palme... Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru playermessi):

DE CAND lucreaza flotarile bicepsul?

Flotari = miscari de IMPINS ( piept, umar, triceps )

Bicepsul se lucreaza cu miscari DE TRAS.

Apuca-te de sah...

| MistretulPufos a răspuns (pentru Cosmin86):

Cel mai bine se fac cu pauze intre zile sefu'?

| Cosmin86 a răspuns (pentru MistretulPufos):

laughing))

| Chevyn a răspuns (pentru Cosmin86):

Serios acuma cat de cioban poti sa fi sa crezi CA FLOTARILE AJUTA LA BICEPS? Trage de fiare flotarile sunt bune pentru Triceps, burta poarte si piept sau la bara!

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

RoBeRTin321, apuca-te si tu de sah... din 2 motive:

1. vrei sa faci bicepsi cu flotari ( doar un COPIL MIC vrea asta )

2. iei in serios raspunsul cuiva care adauga "funda?" dupa raspuns...

| RoBeRTin321 explică (pentru Cosmin86):

Da il iau, probleme sau care e faza? La tine ce sunt raspunsurile astea de 2 bani ma?

| MistretulPufos a răspuns (pentru RoBeRTin321):

Asculta-l ma pe Cosmin ca stie ce zicewinking pe mine ma contrazice... dar asculta-l ca are experienta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoBeRTin321):

Vezi pe ORICE site de fitness.

Flotari = miscari de IMPINS ( piept, triceps, umeri - deltoid anteiror )

Bicepsii se lucreaza cu miscari DE TRAS : tractiuni, flexii, ramat