| Baschetbalistu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut, vreau sa ma antrenez mai mult pentru karate. Ma gandesc sa merg la sala cu exceptia antrenamentelor desfasurate. Dar ce excertiti pot face la sala pentru karate? ( banuiesc eu : bicicleta, lovituri in box, piept, abdomen, picioare, biceps ), dar nu sunt sigur.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

In afara de conditia fizica, nu are nici o legatura

ce poti sa faci sunt miscarile de baza mai ales cu incordarea muschilor de la sfarsitul miscarii, eventual lovind un sac de box

insa la karate trebuie conditie fizica, si se face si in antrenamentele de karate, asa ca nu strica sala deloc