| Po3m a întrebat:

Vreau sa ma apuc de proteine si am ales Dymatize Super Mass Gainer de 5. 45 kg. Cum il administrez?

Ma trezesc la 7:00 Mananc
8:00 - incep sala
~10:00 o termin Ajuns imed acasa si mananc niste fructe, lactate...
12:00-13:00 mananc din nou
~19:30 mananc din nou

Cand iau proteina in conformitate cu faptul ca vreau sa o iau de 3 ori? Si cata proteina pun in apa in functie de masura?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

O cupa de 2-3 ori pe zi cu 400-600 ml de apa, una dintre ele sa fie imediat dupa antrenament. Gaseai asta si pe eticheta.
Produsul e un weight-gainer nu un concentrat proteic(contine mai multi carbo decat proteine, fiind destinat persoanelor care pun greu masa).

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dymatize e o firma super buna. Scrie pe cutie cum se administreaza, sa respecti ce scrie acolo.
Dar sa combini si cu o alimentatie corespunzatoare, ca altfel nu o sa ai rezultate.

| Po3m explică:

Pai da, eu sunt ectomorf ( daca nu gresesc cuvantul ), am 1. 84 si 58 de kg si antrenorul mi l-a recomandat.

Stii cumva daca ultima cupa trebuie neaparat intre mese seara sau inainte sa te culci.

P. S. Inca nu le'am cumparat si nu am vazut eticheta.