| Mariuscangurul a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala si as vrea sa i au si ceva proteine...si nu stiu ce fel de proteine sa i au. Vreau ceva care sa nu afecteze organismul si sa fie calitate. Am 17 ani, 1, 82 inaltime si 82 de kg.
Daca puteti sa imi lasati link ceva.

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Proteine care sa nu afecteze organismul?! laughing Ma tu esti sanatos? Nici n-ai idee ce sunt suplimentele la ce intrebare pui, dar totusi vrei sa iei. Proteinele astea de zici tu sunt pudre proteice adica mancare, pudra contine proteina adica aminoacidul care se regaseste si in carne, ou, lactate, peste etc si nu face altceva decat sa suplimenteze alimentatia. Dar la ce intrebare pui, mai mult ca sigur n-ai nici cea mai mica idee cu ce se papă sportul asta, deci pierzi timp si bani aiurea. Cauta altceva.

| Mariuscangurul explică (pentru DovleacTurbat):

Daca tot esti asa putulica pe ce spui faci sala cumva sau esti vreun papitoi care doar isi da cu parerea? Stai linistit ca stiu si eu ce sunt proteinele. Si da sa stii ca sunt unele proteine care chiar ataca ficatul, de aia am si spus "organism" daca te dai superior poti sa dispari.
App am mai facut sala destul timp dar nu am luat proteine de aceea voiam sa ma interesez.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Mariuscangurul):

Da, de 4 ani. Nicio proteina NU ataca ficatu in mod direct, e mancare prietene, mancarea iti ataca ficatu?! Ataca daca esti prost si faci excese, dar nici atunci nu e cine stie ce, doar il pune un pic la munca plus ca e singurul organ care se reface singur. "Am mai facut sala inainte, dar n-am luat proteine" -Cum spuneam ti-ai pierdut timpul si banii degeaba ca esti prost si in loc sa pui mana sa citesti "cauti proteine" ce p@#$ mea crezi ca-s proteinele ma prostule?! Steriozi? Pleaca in p!@# la şah, stai ca ala e jocul mintii tu la cat esti de prost te impiedici pe strada.

| Otto19 a răspuns:

Proteinele te ajuta 5%, incearca sa lucrezi fara, si cand vezi ca ai ajuns la un fel de limita poti incepe sa iei