| Anonim420420 a întrebat:

Vreau sa merg la sala de 4x pe săptămână si vreau sa folosesc "Push-Pull-Legs". Cum as putea sa folosesc acest antrenament si sa lucrez picioarele de 2 ori pe saptamana?
Va rog sa raspunda doar cei care au cel putin 3 ani de sala, fara "stiutori" care nu au pasit in sala

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sunt mai multe variante, spre exemplu:

luni -> push
marti-> legs
joi -> pull
vineri-> legs

Asa ai 2 zile pauza intre antrenamentele de picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general Push-Pull-Legs, fiind un program bazat pe 3 zile, presupune ca mergi la sala ori de 3 ori de 6 ori(il repeti). La 4 zile pe saptamana de obicei se face Upper Lower repetat de 2 ori. Acum, tu vrei sa faci picioare de 2 ori, nu e nicio problema. Programul nu trebuie sa fie fix, il personalizezi dupa nevoile proprii. As face asa: Push, Legs, Pull si apoi Legs+ceva deficitar. De ex picioare si abdomen/spate sau poate doar cardio. Nu e nicio problema sa faci asa happy

| VI3 a răspuns:

Salut!
Picioarele au nevoie de timp pentru a se recupera. Sfatul meu este să faci așa :Luni - Legs
Marți - Push
Miercuri - Pull
Joi sau vineri ar fi mai bine - Legs
Profiți și de faptul că nimeni nu face picioare luni.
Baftă!