| Bogdan70001 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar un set de gantere si nu stiu ce ar trebui mai exact sa cumpar.Gretutati cu care pot face mai ok sau greutati cu care ridic destul de greu?

De exermplu, ridic relativ usor cu 5-6 kg, dar la 7, 5-8 destul de greu.Care ma vor ajuta? Cele mai grele cu care ma descurc mai greu sau cele mai mai putin grele?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Greutati mari, faci masa. Greutati mici serii multe faci fibrare.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Multumesc.

| Bogdan70001 explică (pentru baru):

N-ai pentru ce.Mi se pare ca ai inteles perfect intrebarea

| baru a răspuns (pentru Bogdan70001):

Cu mare drag te ajut daca ai nevoie....sunt in tema!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Dacă nu stii sa înoți, iar eu te arunc in mijlocul lacului, inseamna ca voi face din tine un inotator profesionist? Nu cred, ai sanse mari sa ajungi hrana pentru pești.
Asa si in sportul asta, greutăți ce.ti depășesc limita, inseamna ego, prostie, risc de accidentari, rezultate slabe etc. Mai informeaza-te sau cauta oameni acreditați, nu puștani din ăștia "PT" datorita unei calificari- scoala cu durata de 3 săptămâni laughing. Oameni cu 15-20 de ani, experiențe pe propria piele, toba de carte, care, contra cost te vor pune pe drumul cel bun.

| denisTiky a răspuns:

Https://www.decathlon.ro/set-gantere-20-kg-id_8491831.html

asta e tot ce ai nevoie. ai greutati de toate tipurile si poti face ce fel de exercitii vrei tu cu ele. de astea am si eu si sunt chiar foarte multumit de ele.

| Georgian22 a răspuns:

Salut, decat sa dai banii pe ele, mai bine iei un abonament la sala, deoarece ai o gama variata de aparate si greutati, plus ca este o alta atmosferă, care te va stimula sa fii productiv.

| Bogdan70001 explică (pentru Georgian22):

Am deja o sala pe care o frecventez insa momentan este sub renovare, iar celelalte sali in afara de modul in care arata spatiul nu mi se pare superior salii la care merg deja si abonamentul este mult mai scump.As dori sa exersez macar pana in ianuarie cu ele