| Xcution23 a întrebat:

Vreau sa-mi explicati ceva. Cum sta treaba cu seturile
de antrenament? Spre exemplu ai o rutina de antrenament care consta din mai multe exercitii. Cum faci? Incepi cu primul exercitiu, dupa ce ai terminat toate repetarile, faci al doile-a set din acest exercitiu si apoi al treilea? Sau set se are in vedere ca repeti toate rutina de cateva ori?
Nu stiu daca m-am exprimat prea clar.
Astept raspunsuri.ms.

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Dacă te referi strict la grupele de mușchi, da, se face fiecare exercițiu în parte de x ori, y seturi.
Dacă te referi la exercițiile de intensitate mare, adică circuitele, de obicei cardio + majoritatea grupelor de mușchi, atunci se fac exercițiile unul după altul și apoi se repetă de y ori.