| Matteo1234 a întrebat:

Salut, vreau sa spun ca merg la sala si am descoperit un supliment nou "Creatina", m-am mai interesat despre ea si am observat ca e ok, eu sunt ectomorf, as vrea sa stiu cam cand ar trebui sa consum asta? inainte sau dupa sala? Sau cand? si cum?

Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

In general se face loading phase prima data. 20 g pe zi timp de 1 saptamana pentru a intra peste tot in corp. Dupa trebuie doar sa mentii, 5 g pe zi, nu conteaza cand, ca o fi dupa sala, inainte, seara sau dimineata.

Am folosit cateva luni bune creatina+proteina+acizi aminati. Daca iei si proteina ar trebui sa-ti pui vreo 400-500 ml apa si dupa bagi o cupa de proteine + 5 g de creatina si basta suplimentele big grin
Cat despre efecte secundare, balonare+gaze big grin

| Matteo1234 explică (pentru N0xEterniS):

Doar gaze? laughing Nu-i mare lucru laughing Mersi, meriti funda.

1 răspuns: