| RupFicatu a întrebat:

Vreau sa va spun ca sunt baiat si am slabit foarte mult si mi-a ramas putina burta si as vrea sa scap de ea. De alergat nu prea alerg decat cand ma joc fotbal si atat. As dori sa imi dati sau sa imi faceti un program big grin... ce sa mananc, cat si cand sa alerg... abdomene fac cam 100-200 pe zi, iar de mancat mai mananc prajeli si beau sucuri.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde de metabolism poate tu esti unu dintre aia norocosi care pot sa bage in ei orice ca tot nu se ingrasa, dar pe langa faptul ca sucurile INGRASA, poti sa ajungi la probleme grave de sanatate de la alea 2 sticle de cola pe zi. Ai grija.

Revenind, POKEMON, este ok ca alergi chiar si la fotbal. O sa iti dau o idee de program plecand de la premisa ca ai cat de cat o conditie fizica rezonabila:

Luni - AM: Abdomene, incearca programul asta http://www.youtube.com/watch?v=sYAaJwHaMYA in loc sa iti pierzi timpul cu 100-200 de abdomene.
PM: 30min alergare usoara

Marti: alergare intervale 2x20minute 5minute usor cu 30secunde sprint. 10 minute pauza de stretching intre cele 2 serii.

Miercuri: Abdomene programul de mai sus

Joi: Alergare constanta la intensitate medie 45m-1h

Vineri: AM: Abdomene programul de mai sus
PM: 30m alergare usoara

Sambata: relax sau fotbal, bicicleta, role, inot

Duminica: este indicat sa te relaxezi si sa nu mai faci efort.

Despre mancat: ELIMINA dulciurile, painea, prajelile si mancarurile grase si nu mai manca nimic cu 3-4 ore inainte de culcare. Consuma multe proteine, si legume/fructe

Bafta.

1 răspuns:
| Spitz10 a răspuns:

Bah prajelile ca prajeli dap sucurile nu ingrasa...nici macar cola sau pepsi.am 13 ani si beau mai mult pepsi decat apa adica vreo 2 sticle pe zi imrpeuna cu fratele meu.eu as zice sa alergi cam pe al ora 5. dimineata sa incepi cu o paine prahita cu unt sau ceva si daca vrei ceai sau suc depinde, abdomenele lasale seara inainte sa te culci, sa alergi cam o ora. Funda?

| Nickname1890 a răspuns (pentru Spitz10):

Depinde de metabolism poate tu esti unu dintre aia norocosi care pot sa bage in ei orice ca tot nu se ingrasa, dar pe langa faptul ca sucurile INGRASA, poti sa ajungi la probleme grave de sanatate de la alea 2 sticle de cola pe zi. Ai grija.

Revenind, POKEMON, este ok ca alergi chiar si la fotbal. O sa iti dau o idee de program plecand de la premisa ca ai cat de cat o conditie fizica rezonabila:

Luni - AM: Abdomene, incearca programul asta http://www.youtube.com/watch?v=sYAaJwHaMYA in loc sa iti pierzi timpul cu 100-200 de abdomene.
PM: 30min alergare usoara

Marti: alergare intervale 2x20minute 5minute usor cu 30secunde sprint. 10 minute pauza de stretching intre cele 2 serii.

Miercuri: Abdomene programul de mai sus

Joi: Alergare constanta la intensitate medie 45m-1h

Vineri: AM: Abdomene programul de mai sus
PM: 30m alergare usoara

Sambata: relax sau fotbal, bicicleta, role, inot

Duminica: este indicat sa te relaxezi si sa nu mai faci efort.

Despre mancat: ELIMINA dulciurile, painea, prajelile si mancarurile grase si nu mai manca nimic cu 3-4 ore inainte de culcare. Consuma multe proteine, si legume/fructe

Bafta.