| AndreiCioboata a întrebat:

Salut,ziceti-mi o reteta de slabit, eu continui o reteta de slabit... ajutati-ma...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dieta este o solutie proasta,numai vorbesc ca se pierde multa masa musculara si apa nu grasimii,pentru a arde grasimi este nevoie de o alimentatie care sa contine proteine,grasimii, carbohidrati, fibre, eu nu recomand diete, dupa asa zisa dieta te vei ingrasa mult, daca vrei ceva sanatos zi-mi

| Live4Ride a răspuns:

Dukan. Daca te tii de ea slabesti! ambitie mult iti trebuie!

| relativsausigur a răspuns:

Nici o dieta, toate iti vor secatui organismul de nutrientii esentiali, iti vor incetinii metabolismul, iar dupa vei pune rapid greutatea nedorita.
Iti recomand mai degraba un stil de viata, cel mai bine ar fi sa cauti un nutritionist bun, care sa te sfatuiasca in functie de nevoile tale cum poti manca sanatos si pierde greutatea nedorita.
Succes.

| FanulMeu a răspuns:

Fara putin sport nu slabesti, eu unu sunt de parere ca "retetele de slabit" sunt pura fictiune poate functioneaza pe moment dar pana la urma renunti sau o termini si te ingrasi la loc, eu am reusit sa slabesc intr-o vara 26kg cu mai putin de doua ore de sport (fara sala) alergat 30 min pauza 10 alergat 30 (intoarcere) 25 minute de cardio dimineata si pe parcursul zilei mai faceam tractiuni si flotari + plimbat cate 1h pe zi.
Nu trebuie sa consumi doar anumite legume fruncte etc, poti manca orice doar mentine un numar de calori normal gasesti aplicati pe internet daca te intereseaza, eu folosesc myfitnesspal m-a ajutat.

| AndreiCioboata explică:

Eu nu tin dieta, Puteti spune dieta, o cura de slabire
Ziua1: Legume
Ziua2:Fructe
Ziua3:lactate
Etc