| Nume_Man_Nam_1983 a întrebat:

Salutare, am 13 ani. Multi prietenii îmi zic cas slab, eu as vrea sa merg la sala, dar nu pot. Va rog zicețimi ce pot face, vreau sa fiu mai puternic. Bicepsu, mușchii, abdomenul.

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Din pacate fara greutate nu ai muschi.

| Galezu11 a răspuns:

Salutari! Degeaba scrii ca ai 13 ani, ca nu ne ajuti deloc, daca ne-ai spune si inaltimea si kilogramele, ne-ar fi mai folositor, in fine, banuiesc ca ai peste 50 de kg la 1.72+, deci esti ectomorf.
Pentru a creste in masa musculara, trebuie sa mananci bine( bogat in proteine si carbohidrati) sa te antrenezi( o sa-ti spun cum sa te antrenezi fara gantere daca esti interesat printr-un mesaj) si sa te odihnesti. Un alt factor important este sa nu suprasoliciti muschiul, pentru a se dezvolta are nevoie de odihna( somn 24/24 5 zile si ai biceps ca Big Ramy).
Succes

| Nume_Man_Nam_1983 explică (pentru Galezu11):

41 KG 1, 57 cm
Da is interesant

| Nume_Man_Nam_1983 explică (pentru Galezu11):

41 kilograme 1, 57 cm Da, sunt interesant

| Nume_Man_Nam_1983 explică:

Am 41 kg 1, 57