| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am 16 ani, cum as putea sa pun niste muschi pe mine cam in 3 luni (ceva considerabil), cu exceptia mersului la asala, adica, ce regim ar trebui sa imi fac, ce ar trebui sa mai iau suplimentar etc...

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu chiar.

1. muschii cresc in zilele de pauza. antrenament zilnic = progrese MAI LENTE, nu mai rapide, astea sunt greseli tipice de incepator

2. dupa 1 ora de antrenament nivelul testosteronului scade si antrenamentul devine contra-productiv, chiar si profesionistii stau 45-60 de minute la un antrenament

Daca vrei progrese bune trebuie sa te documentezi, mai vad la sala cate unu lucrand bicepsi 1 ora intreaga si apoi se mira de ce cresc foarte foarte putin.

In sportul asta trebuie sa te documentezi, recomand www.culturism.ro, www.topculturism.ro sau orice alt site de specialitate

6 răspunsuri:
| geani3001 a răspuns:

La farmaciile hemeopate (naturiste) se gaseste "12 vitamine+ zinc" iti recomand sa le cumperi (nu estee ceva de genul steroizilor, este ceva natural) si sa cumperi centura Sauna belt velform care costa 29, 95 roni pe okazi.ro.Succes!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Bea mult lapte laughing

| Sekaki a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

In timp ce ridic vaca nu?

| Cosmin86 a răspuns:

Cu sala + regim pui considerabil in 3 ani.

Fara sala -> poate in vreo 10 ani

Termina cu aberatii de copii mici...

| Cosmin86 a răspuns (pentru geani3001):

Alt copil mic paralel

| Sekaki a răspuns (pentru Cosmin86):

Totusi cu un antremaent zilnic, 2-3 ore, + regim si ceva proteine, cred ca se pune ceva. Sala 2 ori pe saptamana restul pe cont propriu.