| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am 16 ani si mi-as dori sa fac muschi dar nu stiu daca e ok sa merg la sala. Adica acasa am doar o gantera de 5kg si atat, nu am haltere, si nici nu am unde sa fac tractiuni, astfel nu prea cred ca o sa am vreun progres.
Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca nu te duci la sala nu ai sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la sala, uite aici un program gratis pentru incepatori: http://outalpha.com/the-out-alpha-novice-program/

| Kerre a răspuns:

Mergi la sala, o sa ai mai multe avantaje din mai multe puncturi de vedere. Acasa cu o gantera de 5kg nu o sa faci mare treaba, adica mai deloc, pentru a creste in masa musculara trebuie intotdeauna sa progresezi pentru a da muschiului un nou stimul si pentru a avea motiv de ce sa creasca.

Răspuns utilizator avertizat
| combativul a răspuns:

Du-te la sala, antreneaza-te ai grija ce mananci si grija mare la executarea exercitiilor.

| AnonimKjn a răspuns:

Daca vrei sa nu mergi la sala si vrei sa le faci in casa, incearca o aplicatie de le magazin play, m-a ajutat big grin
numele aplicatiei este six pack in 30 days
sper ca te am ajutat! big grin

| Kerre a răspuns (pentru AnonimKjn):

Aceste aplicatii de pe "Magazin Play" nu ajuta ( cel putin nu mult ) pentru a creste in masa musculara trebuie intotdeauna sa cresti intensitatea antrenamentului cat si antrenamentul (aprox 1 data la 6 saptamani) pentru a nu stagna, cu genul asta de aplicatii nu ajungi prea departe.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnonimKjn):

El vrea sa faca muschi, nu six pack... cand faci patratele pierzi din muschi (la fel cum atunci cand faci muschi pierzi din patratele).

| Yoyo12345 a răspuns:

Te poti duce la sala nu este problema. Doar mare grija la forma corecta a exercitiilor. Nu are ce sa-ti afecteze atata timp cat ai grija