| tanasaiosif a întrebat:

Salutare,am o întrebare. Dacă am 1, 86 m ca înălțime și 92 de kg și o sa încep sa fac sala multă vreme, din stratul de grasime pot forma mușchi? Ma refer in special la cei abdominali. Adica se modifica corpul in bine și la aceasta greutate?

Răspuns Câştigător
| Bradlry a răspuns:

Fa sala, mănâncă cat mai clean, proteine fara carbo, aminoacizi pentru a putea sa arzi mai repede grăsimea și multă ambiție. In 9 luni am reușit să ajung foarte bine ținând cont că eram plin de grăsime. Doar cu rețeta asta

| tanasaiosif explică (pentru Bradlry):

Îmi poți da o adresa de Facebook
sa schimbam doua vorbe? Te rog

| Bradlry a răspuns (pentru tanasaiosif):

Da.mi mesaj aici și vorbim

8 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

De modificat se modifica la orice greutatea cu alimentatie adecvata, dar nu faci muschi din grasime. Procesul e altul: cresti in masa musculara si dai jos grasime. La un procent mic de grasime, vei avea muschii abdominali vizibili (adica patratelele) ca presupun ca acolo ti-era gandul cand ai pus intrebarea.

| tanasaiosif explică (pentru AnastasiaK):

Deci,sa ii zic așa poți avea pătrățele și la o greutate mai mare nu? Scăpând de grăsimile excesive?

| Cosmin86 a răspuns (pentru tanasaiosif):

Sunt sportivi care au patratele la 130kg.

| AnastasiaK a răspuns (pentru tanasaiosif):

Exact, dar ai mult de munca sa ajungi la 100+ kg cu patratele.

| Csander a răspuns:

Grasimea nu se transforma in muschi niciodata.
Eforul fizic face ca stratul de grasime sa se subtieze, iar pe partea cealalta sa creasca masa musculara.
Grasime si muschi are oricine, doar ca sunt diferite cantitatile.
Daca te apuci sa faci sport si sa te tii de el, cu siguranta corpul tau o sa scape de excesul de grasime si masa musculara va fi intr-o continua crestere o perioada. Deci dai bice si pune-te pe treaba!

| tanasaiosif explică (pentru Csander):

Știi prin ce pot scapă de grăsimea excesivă? Alimente, exerciții etc?