| Andreeaioan115 a întrebat:

Salutare,am o intrebare pentru a avea picioarele frumoase si sculptate, trebuie neaparat sa te duci la fitness sau iti poti creste masa musculara facand exercitii acasa? Dau funda

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Alergarea,sprintul, genoflexiuni cu greutate,mersul pe jos,bicicleta,urcatul scarilor, inotul,sunt atatea forme de sport, jumatate din masa musculara este pe picioare, iti dai seama cat de mult, sunt mai multe fibre musculare, fiecare sport afecteaza mai mult anumite fibre musculare, andreea sa faci ce iti place tie,

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poți și acasă dacă te ții, dar nu te aștepta să vezi rezultate foarte repede.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea poti sa-ti dezvolti musculatura, mai ales la picioare, nu ai greutati. Genuflexiunile fara greutate te ajuta la primele antrenamente, dar dupa...

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Dar sprinturile nu pot ajuta oare?

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Ba da, dar ramane valabil ce am zis. Se obisnuieste repede organismul cu ele. Tot ce poti sa cresti este putin viteza si durata, iar asta ar ajuta mai mult la anduranta. Sa nu mai zic ca nu iti stimuleaza musculatura la fel de exercitiile de la sala.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Cu doua gantere de 10 kg e ok? cate sa fie facute pe zi?

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Asa da, pentru inceput e bine, mai ales pentru fete, pentru barbati e cam putin. Ai putea face 8 serii genuflexiuni si 8 de fandari. Pana nu mai poti.