| Calinovatopu1000 a întrebat:

Am de sustinut o proba care consta in aruncarea unei mingi medicinale cu ambele maini si aruncarea porneste de dupa cap. Mi-am cumparat o minge (4 kg) atat se cere si am reusit sa arunc undeva la 6, 5 m si baremu minim ar fi de 7 m. Proba o sa fie undeva peste 5 luni. Ce imi recomandati sa fac pentru a indeplini baremu de 7 m. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Te antrenezi pentru Scoala de Agenti de Politie?

| Calinovatopu1000 explică (pentru DjNick112):

Da

| DjNick112 a răspuns (pentru Calinovatopu1000):

Eu ma antrenez pentu Academia de Politie Al Ioan Cuza, probele sportive sunt identice, ca sa ai puterea sa arunci mingea medicinala de 4 kg 7m iti recomand sa te antrenezi in sala pentru asta, sa faci flotari, sa lucrezi la brate, antebrate, biceps, triceps, piept, cu tot felul de aparate, recomandat ar fi sa faci cu un profersor, dar merge si fara, dupa ce te antrenezi la mani, vei putea arunca mingea fara probleme

| Calinovatopu1000 explică (pentru DjNick112):

Mersi mult de sfat!