| Aannoonniimmuull a întrebat:

Salutare. Aş dori un răspuns de la cei care se pricep. De ce suplimente am nevoie? Nu mă văd nici ectomorf, nici mezomorf, probabil sunt o combinaţie între cele 2. Am 1.67 m, 60 kg, şi sunt atletic, am pătrăţele şi fibră cât de cât. Eu aş vrea să iau un concentrat proteic(whey gold) dar mă gândesc că poate nu mă ajută. Să iau concentrat sau gainer? Concentratul trebuie combinat cu carbo? Şi de ce altceva aş mai avea nevoie...amino, vitamine etc. Scop(creşterea în masă musculară) Mulţumesc!

9 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

Poti sa iei creatina sau Serious Mass. Daca tot ai zis, fa-ti si niste analize sa vezi daca-ti mai trebuie ceva minerale sau vitamine. Nu uita ca trebuie sa ai 5-6 mese pe zi bogate in proteine si carbo ca sa cresti in masa musculara. Daca n-ai alimentatia cum trebuie, degeaba iei suplimente. Bafta!

| JohnnyBi a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Bla bla bla. cu o alimenatie buna si tot nu acoperi necesarul de vit&min zilnic. si la inaltimea si greutatea lui serious mass il face porc. deci v&m obligatoriu si gold whey.

| Aannoonniimmuull explică (pentru JohnnyBi):

JohnnyBi, e ok Opti-men+Whey Gold?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Aannoonniimmuull):

La banii dati pe optimen...iei animal pak. si e de 10 ori mai bun. pak+gold whey iau acum cu fractura dubla si de cand le iau nu ma mai doare mana. si cand faceam sala, inainte de fracturi a mers super

| Aannoonniimmuull explică (pentru JohnnyBi):

Mă gândesc că e mult prea tare Animal Pak.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Aannoonniimmuull):

La greutatea ta, nu. eu aveam 73 kg, acum am 61. 8 saptamani de fractura slab in ritm alert...si acelasi efect are. e mult, dar e ffff bun. multivit (1 pastila cu toate) vs pak (impartite in mai multe pastile), pak castiga detasat

| Aannoonniimmuull explică (pentru JohnnyBi):

Ok Johnny, sper să te refaci cât mai repede happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru Aannoonniimmuull):

Clar. in noiembrie imi scot fixatorul extern. 6 luni de stat cu fiare in corp. o feblete. si inca pe atat sa imi revina mobilitatea

| Aannoonniimmuull explică (pentru JohnnyBi):

Baftă!