| UnQ7 a întrebat:

Salutare baieti, am nevoie de putin ajutor in legatura cu un program pentru masa musculara:

Ma gandeam sa folosesc acest program la sala:

Luni : Piept si biceps

Marti: Picioare si lombari

Miercuri: Pauza

Joi : Spate si abdomen

Vineri: Umeri si triceps

Ce parere aveti de el, este ok?

Vreau sa lucrez si antebratul dar nu stiu in ce zi sa il pun, aveti vreo idee? Mentionez ca sunt incepator si ma gandeam sa fac vreo 2-4 serii a cate 10 repetari si sa cresc greutatile constant si eventual si numarul de repetari, ce parere aveti? Niste sfaturi cred ca mi-ar prinde bine.

PS: Ar trebui sa ieu niste suplimente pentru a creste, sunt ectomorf si iau greu in greutate, ma gandeam la astea : http://www.pronutrition.ro/pro-gainer/

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| JigSaw1 a răspuns:

Bun deci antebratul il poti lucra in ziua cu bicepsu sau in cea cu saptele.Intai puneti mesele la punct sa ai 4 5 la numar si sa contina proteine(carne peste branza lapte oua) poti sa iei si arahide sau alune, migdale. Abia dupa ce ai o alimentatia bine pusa la punc poti sa iei si niste suplimente. Daca tot zici ca esti ectomorf pentru inceput ti-as recomanda Seriouss mass de la ON sau BSN True Mass sau daca nu iti permite bugetu ceva mai ieftin ar fi GFX 8.Programu e foarte bun, eventual poti baga brate (biceps triceps)intr-o zi separata si sa vina cam asa:Luni:piept+abdomen Marti:Spate(+lombari)Miercuri:Umeri trapez Joitongueicioare+abdomen Vineri:brate+antebrat

| UnQ7 explică (pentru JigSaw1):

Cred ca o sa includ luni antebratul sa vad cum imi merge si o sa incerc cum mi-ai spus tu, eventual o sa fac si niste superseturi, m-am gandit si la gfx 8 insa nu ma puteam decide intre el si pro gainer dar cred ca o sa iau gfx, mersi pentru raspuns =)

2 răspunsuri:
| AdycuThebest a răspuns:

Cred ca e bun programul la care te.ai gandit. vezi cum merge prima luna si dupa vezi daca ai nevoie sa modificari in program.