| AnoniM3l3Dasvtaq a întrebat:

Salutare, cât de curând aş dori să incep o dietă strictă, şi să mă apuc şi de sală.Aş dori ceva sfaturi despre chestiile acestea, şi dacă se poate să-mi recomandaţi ceva Proteine pentru sala, sau ce mi-ar trebui, Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"stii", invata sa scrii...

"avocatul", cu l la sfarsit.

| GalwayGirl a răspuns:

Hei, salut!
Pentru a obtine un corp frumos/bine lucrat nu trebuie sa te infometezi, sa consumi steroizi sau sa exagerezi cu mersul la sala.
Ceea ce ai nevoie este :
-sa nu faci abuz de mancare
-sa ai rabdare, vointa si ambitie pentru ca nu o sa slabesti asa de repede
Nu trebuie sa mananci numai salate si sa faci sala intensiv...
Exemplu:
Iti incepi dimineata cu 15 minute de exercitii(pe care le faci acasa, bineinteles), genoflexiuni, abdomene, flotari, diverse...
La micul dejun poti consum a fructe, paine prajita, ceai, cereale...
La pranz este de ajuns un singur fel de mancare si desert (repet sa nu faci abuz de mancare, si mancarea sanu contina prea multe calorii si grasimi)
Iar la cina poti manca ceva usor, iar la 30 de min. dupa poti face niste exercitii.

Poti lua mici gustari intre mese, de ex: fructe, covrigi.
Este de folos sa consumi multa apa sa te hidratezi.
Iti recomand sa mergi de 2 ori pe saptamana la sala.
P.S. Caracterul valoreaza mai mult decat infatisarea!

| Cosmin86 a răspuns (pentru GalwayGirl):

Daca face ce spui tu o sa devina un firav...