| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.

Ce spuneți o învinge azi România pe Islanda? Acesta este ultimul meci sau mai avem unul în deplasare cu Liechtenstein?

Cu cine credeți ca vom pica la baraj?

Hai România!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sper ca o sa invinga Romania.
Mai avem meciul din deplasare cu Liechtenstein si acolo sigur vom invinge si asa ne calificam la baraj.
La baraj nu se poate spune cu cine vom juca, este tragere la sorti.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Și eu sper. Voi fi foarte fericit dacă o batem pe Islanda. Dar nu trebuie sa ne declaram deja direct calificați, la noi de regula bucuria nu durează prea mult laughing
Ar fi perfect dacă s-ar termina un egal între Armenia și Macedonia și noi sa o batem pe Islanda ca în tur big grin

41 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Face egal.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

De unde ști?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Instinctul.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

De ce nu îți pui poze cu tine și pui cu alții? Ești timid? happy

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca nu sunt eu?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai deloc.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ca tu ai freza răvășita, la tine în zona bate rău vântul.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci misto sau te plictisesti?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Sunt puțin binedispus, se întâmplă odată la 3 ani laughing mi-am pus odată poza cu mine da o dat un user cu "ciordeless" nu prea e ok sa îți pui poze cu tine pe un astfel de "site"

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Instinctul nu m-a inselat. Au terminat la egalitate.

| Lukasssz a răspuns:

Sper sa ne bata Islanda

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

De ce men? sad tu ești mai rasist ca mine sau mi se pare mie? rolling on the floor
Hai frate ca națională nu au nici o legătură, trebuie sa ne calificam și noi, era și timpul, nu crezi? Eu cred ca ii batem cu 2-1

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Man nu am nici o treaba cu persoanele de culoare din Africa sau America, am o problema cu rebuturile de la noi din tara.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar am crush pe o wrestlerița de culoare din America laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Da, de la noi. Nu e rasism ca și tu ești roman. Un om bun e acela cand în anumite situații ce îl pot injosi rămâne la fel de bun. Nu prea exista om bun în ziua de azi, dar nici noi nu suntem. Probabil unii au ras de tine, sau de tulburarea ta, dar nu toti știu ca sunt persoane cu autism foarte smart. Sunt needucați, nu trebuie sa ii bagi în seama, de abia la faculta vei găsi oameni ce nu au neanderthalianism în ADN, deși și acolo poți da de specimene. La noi moldovenii și gipsy peole sunt problema, ăștia sunt mai needucați și recidiviști, dar nu trebuie sa ii băgăm pe toți în aceeași oala. Da, femeile negre pot fi percepute ca fiind frumoase de o categorie mare de oameni. Și eu mi am pierdut câteva conturi din cauza asta, e mai bine sa ținem pentru noi aceasta ura, sa nu o reprimam. happy, oricum nu o sa schimbam nimic, oamenii rămân la fel.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca te muti in Honolulu, Papua Noua Guinee sau chiar Groelanda tot ai sansa sa dai nas in nas cu minim un roman laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Nici nu incape îndoiala laughing eu am fost în Italia la cineva, și am întrat cu el într-o sala de jocuri, a spart tipul vreo 3000 de euro, 2000 și ceva i-a recuperat, lângă noi erau fix 2 românași laughing trebuie sa admit ca m-a luat puțin cu anxietatea, fiindcă de multe ori nu tot e e alb și vb limba romana e un roman, sunt o gramada de gipsani albi care arata ca romanii, cu ăștia nu au treaba nimeni ca sunt white, dar eu ii recunosc ușor după accent, fizionomia fetei sau vocabular, dar unii sunt imposibil de detectat, arata mai bine de mii de ori decât un roman.
Am auzit ca în Islanda nu prea sunt gipsani, e adevărat? Cum își pot da seama aia? Ca sunt și Țigani blonzi cu ochi albaștri!

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia sunt spoitori, cred. Islandezi te primesc doar daca arati ca ai de gand sa iti gasesti un job! daca nu in maxim 2 luni de zile esti out din tara

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Și lângă mine e plin de Țigani albi, sunt mai albi ca romanii gaborii laughing oricum ăștia deja încep sa conducă România, în 30 de ani vor deveni majoritari, asta dacă nu ne lovește vreun meteorit rolling on the floor nu vezi? Iliescu vrea sa între în Guinness Book laughing nu mai daca ii tai capatana la nemuritor moare laughing sau poate i se regenerează ca la PICOLO CAPUL laughing

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal pai romanii vor pleca si aici vor ramane ei sa faca legea, oricum mai bine laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Pai fac legea și acum, gaborii cam dorm pe ei. Ogramada de persoane amărâte au rămas fără portofel prin tramvaie laughing nu e de ras, dar e trist ce se întâmplă. Și pe maica-mea au jefuito.

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Ar trebui sa ai mai multa încredere în tine, ești un tip inteligent. Nu te mai gândi niciodată ca suferi de acea tulburare! Considera-te un băiat normal. Și niciodată nu lasă capul aplecat la dușmani. Cautati o gagica ca au ce discuta fetele cu tine, nu ești prost deloc.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau nu le pasa, timpul` trece, leafa merge( cam mica cei drept) dar ei nu pot sa plece in afara, pur si simplu nu ii duce capu` sau vor sa stea aici in tara pentru ca ei stiu ca, aici in Romania nu fac nimic pentru bani.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

De aratat nu pot sa zic ca arat rau, ma pasioneaza filosofia, logica, stiu spaniola, italiana si putin portugheza, dar am o singura "buba" nu prea sunt sociabil in realitate.

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Aici vad ca vorvesti pana se termina lumea laughing cred ca e o un blocaj psihic, pana spargi gheata, după aceea vei vorbi la fel cum o faci și aici. Bine, îți va fi puțin greu la început, dar tu niciodată sa nu spui nimănui ca ai acea tulburare ca vei fi discriminat, maxim pot sa spui ca ești mai timid, anxios.
Ești mai deștept decât 55% - 60 % din populația României dacă le "stăpânești" pe toate! Eu zic sa începi online sa discuti intens cu o tipa sa te dezvolți personal. Ce se întâmplă dacă vorbești face to face cu o tipa? Ce simți? Ce gânduri te năpustesc?

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la scoala mi s-a spus ca nu sunt sociabil si nu doar de colegi ci si de profesori ca sunt CAM prea tacut pentru varsta mea.

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Asta se poate datora și de la anxietate. Nu ai încredere în tine, stai prost cu stima de sine, vad ca scrii aproape impecabil, deci ești deștept. Nu știu, e posibil sa fi asa de la o trauma emoțională, sau sa fie direct cu tulburarea +anxietatea.
Dacă nu simți sa vorvesti e nasolie, dar dacă simți și crezi ca te faci de ras, sau se va râde de tine, sau vei scoate vteo perla pe gura, atunci sa știi ca ai o șansă mare sa scapi de problema asta, se trage de la depresie și anxietate, depresia este în corelatie cu anxietatea. Despre tulburarea aceea nu prea am studiat, asa ca e forte greu sa îmi dau seama de de ești asa. Dacă nu arăți nașpa ar trebui sa îți încerci șansă, fie ce o fi! Oricum lumea va râde de tine și te va bârfi și dacă nu scoți nici un cuvânt, și dacă vorbesti, asa ca fa ce simți dacă simți. Autoeducate ca mai târziu îți va fi foarte greu. Depresia de obicei te mănâncă se viu, îți ia toată energia, tot farmecul. Dacă tratezi depresia automat tratezi și anxietatea, ca anxietatea se datorează de regula depresiei clinice.
E păcat sa nu profiți de adolescenta ta, vremea se scurge foarte fast, și timpul nu mai poți sa îl dai înapoi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ambele sunt cauzate de un deficit de serotonina. Ți ar prinde bine un sport în care sa ai contact cu mulți copii.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

De exemplu cand erau timpurile sa merg fizic la scoala si ma gandeam ca trebuie sa dau ochii cu ceilalti, parca nu mai eram eu, transpiram, respiram greoi, ma inroseam la fata, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Este anxietate. Cu asa ceva ma confrunt și eu și urmez tratament. Cred ca ai o șansă mare sa scapi de anxietate daca incepi sa o tratezi de pe acum, la 25 de ani, 27 îți va distruge viata! Trateaz-o pana nu e prea târziu boss happy dacă ai face sport te ai simți mai bine, apucate de un sport ÎNOT, SAU KARATE, KICKBOX, TENIS, ORICE. După 2 luni se vor vedea rezultatele, dacă nu se vad, înseamnă că sunt generate de acea tulburare! Am zis sa fiu sincer cu tine. happy

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai am facut pana mai acum cativa ani sport, pana sa ma accidentez, dar tot asa eram anxios.

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Da, atunci e o chestie mai complexa. E de la tulburare cred. O sa te schimbi poate, sa speram. Nici eu nu mai sunt cum eram oricum. Și eu stau mult în casa. Dacă nu ia sfârșit pandemia ogramada de oameni vor înnebuni la propriu.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Tulburarea asta nu poate fi tratata, te nasti cu ea si mori cu ea, cu statul in casa, nu stiu ce sa zic, stateam mult in casa si inainte de pandemie

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Eu te respect sa ști.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am avut niciodata probleme cu bullying-ul la scoala sau liceu, spre uimirea mea, ceea ce este wow pentru Romania

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Ma bucur. Ai avut noroc. Lumea începe sa se deștepte.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau probabil le-a fost frica de mine, fiindca eram printre cei mai inalti din clasa laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Probabil. Și eu eram cel mai înalt din clasa, ce coincidență laughing dar la liceu eram cu unul gras și înalt, ala ma întrecut, și la bătaie, dar și la prostie! Dar cât era de mare nu îmi era teama de el, era sa ma bat cu el odată, era cât ușa de mare. Mi-o luam rău, dar nu îmi era teama deloc de el.
Pana sa intru la liceu, eram cam campion la bătaie laughing dar și la prostie ( eram violent) era și un prof sa îl bat, și la profesori le erau teama de mine. După, m-am cumintit în ultimul hal, nimeni nu mai ma recunoștea, nici eu nu mai mai ma recunoscusem. Din cel mai fraier am devenit printre cei mai buni la învățătură. Culmea e ca s-a întâmplat când ma tot luase anxietatea ( fără motiv) după nu mai eram la fel la bătaie laughing s-a schimbat brusc aceasta chestie, nu știu cum dracu laughing acum am devenit un anxios ce sta în casa rolling on the floor uite ce face cumințenia din om, spuneți NU cumințeniei dacă nu vreți sa va luati bully-ng rolling on the floor

| wildthing a răspuns:

Desi n-a castigat niciodata vreun trofeu, era o vreme cand Romania batea Argentina, batea Anglia, era o vreme cand se temeau de noi cele mai mari echipe din lume...acum suntem niste desculti care se chinuie cu echipe de doi lei. Nu mi-a placut niciodata fotbalul, dar pentru ca e un fenomen important, ma uitam la meciurile mari, atunci cand echipa noastra inca mai insemna ceva. Nu m-am mai uitat de ani de zile la vreun meci si nici nu intentionez s-o fac prea curand.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Am fi de cascadorii rasului sa o batem pe Islanda azi și sa pierdem la Liechtenstein laughing sper sa nu se întâmple asa ceva. Da, ca atunci aveam fotbaliști, acum avem jucători.