| Calin_Eugen_1999 a întrebat:

Cine imi recomanda si mie un supliment bun pentru cresterea masei musculare? Am 68 kg. Am auzit ca, creatina este un supliment bun! Ce imi marca imi recomandati?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Oricare. Este acelasi compus chimic, face acelasi lucru. Te sfatuiesc sa mananci mai mult (sa fii in surplus caloric) si bogat in proteine (aproximativ 2g/ kg corp) si desigur, cat mai sanatos (fara fast-food, sucuri, dulciuri excesive).

| D4riu5 a răspuns:

Pentru a creşte in masă musculară e nevoie să fii in surplus caloric, eu iţi recomand un gainer de la Optimum Nutrition (Serious Mass) bine, să nu faci greşeala să iei doar gainer-ul şi să nu mănânci toată ziua, pe lângă el trebuie să ai şi o dietă echilibrată de micro şi macro nutrienţi, şi cât despre creatină tot de la ON iţi recomand, nu lua de la toate firmele apărute peste noapte, ON, BSN, MuscleTech, astea-s cele mai bune.
Numai bine.