| Green0227 a întrebat:

De curand am fost la doctora de familie pentru a-mi face vizita medicala sportiva (joc fotbal ), dar nu a vrut sa mi-o puna si m-a trimis la medicina sportiva, unde mi-a zis ca imi trebuie facute mai multe analize in jur de 120 lei.
Mentionez ca joc fotbal ca amator in liga a 5 a si pana anul trecut am avut alt medic care imi punea viza de fiecare data cand ma duceam! Acum de ce nu se mai poate pune?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca medicul de familie este medic generalist si nu are voie sa puna stampila la specialitati. Cine a facut asta este iresponsabil si daca se intampla un accident, raspunde. Nici eu n-as face asta. De ce sa raspund eu, ca medic, cu stampila, cu salariul meu si chiar cu libertatea ca vrea unul sa joace fotbal. Mai mult, medicul de familie nu poate face analizele necesare. Deci cel vechi era ilegal.

| RamboxxL a răspuns:

Pai poate era medicul clubului unde jucai si de aia...

| Green0227 explică:

Jucam in liga a 5 a nu e fotbal de performanta, jucam mai mult pentru distractie!
Pana acum cu viza mi-au pus-o inclusiv medicii de familie, legitimatia e vizata de vreo 5 medici si niciunul nu e specialist