| B3R34DY a întrebat:

Salutare! Doresc sa-mi tonifiez musculatura si sa slabesc! Ce exercitii recomandati? (Pt fiecare zona musculara in parte)

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pentru tonifiat nu ai nevoie de aparate sau miscari anume, merg exercitiile clasice gen flotari, genoflexiuni, abomene, tractiuni la bara, in plus poti adauga orice cardio, de la alergat la pedalat, inot etca. Le faci pe astea 4 si o sa fii ok.

Problema mai mare e ca nu ajuta astea ca sa slabesti, trebuie sa tai si din calorii.

| B3R34DY explică (pentru RoCkKiD):

Si de slabit, ce exercitii recomanzi?

| RoCkKiD a răspuns (pentru B3R34DY):

Nu exista exercitii de slabit, slabitul se intampla in mare parte in bucatarie nu in sala. Exista pe net calculatoare care estimeaza cate calorii consumi zilnic in fuctie de varsta, sex, greutatea etc. dupa asta trebuie a faci in asa fel incat sa manaci sub nr ala de calorii si o sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitii coreene