| NissanNavara a întrebat:

fara o alimentatie bogata in proteine pot pune masa musculara? fac antrenamente la sala in fiecare zi...

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu ai cum. Muschii se fac din proteine. Daca nu le dai proteine nu numai ca nu vor creste, dar cu antrenamentele de la sala ce ii "rup" chiar vei pierde din masa musculara.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu.

gandeste-te LOGIC : cand te antrenezi, rupi fibrele ( NU cresti muschii, chiar ii distrugi partial la antrenament ).

Apoi in perioada de odihna, fibrele se refac cu proteine si ATUNCI CRESC.

deci la sala nu pui nimic, doar in perioada de odihna, cu proteine pui, de-aia alimentatia e de vreo 10 ori mai importanta decat antrenamentul

p.s. : sala in fiecare zi = progrese MAI LENTE si mai PROASTE, nu mai rapide, invata sa te antrenezi daca vrei rezultate

| fuzzer a răspuns:

Alimentatia,este cheia.

| Wehes a răspuns:

Progresezi la sala :
1. Alimentatie.
2. Odihna.
3. Antrenament.
4. Suplimente.
Din cate vezi, Alimentatie e pe primul plan si Antrenamentul abia pe al 3-lea deci NU poti progresa fara proteine.