| Vitea018 a întrebat:

Salutare la toti! Recomandati-mi,va rog,unde pot gasi un program bun pentru dezvoltarea masei musculare pentru incepatori,indeosebi muschii pectorali, abdomen si biceps in conditii casnice!
Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai macar o bara de tractiuni acasa?

p.s. : muschi in conditii "casnice" nu prea se poate, e doar o aberatie de copii mici si firavi care vor sa ramana firavi

| Vitea018 explică (pentru Cosmin86):

Am si bara si paralele)))
de ce faci asa concluzie? asta e pentru cei care au posibilitate si nu merg la sala, gasind diferite pricine, dar la noi in localitate, din pacate, nu-i asa ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vitea018):

Fa un program tras-impins-picioare. o zi tras ( spate, biceps, antebrat ), o zi pauza, o zi impins ( piept, triceps, umeri), o zi pauza, o zi picioare, o zi pauza.

SI apoi reiei. In felul asta muschii au destul timp sa creasca.

Si fa exercitii grele ( nu niste banale flotari ), incearca muscle-up, flotari intr-o mana, flotari la bara cu tot corpul in aer, back-lever, stat in maini ( flotari din stat in maini apoi ), tractiuni intr-o mana ( te ajuti cu cealalta deocamdata), etc.

mereu maxim 8 repetari. poti peste, maresti greutatea ( gen iei un rucsac greu in spate ) sau faci exercitiul mai greu.

| Tensai a răspuns:

Informeaza-te despre freeletics. e cel mai bun! da rezultate si il poti face acasa. bafta! happy

| Vitea018 explică (pentru Tensai):

Multumesc,am gasit citeva programe foarte bune!winking