| Adrianos112 a întrebat:

M-am apucat de sala saptamana asta, fiind incepator nu stiu prea multe despre acest domeniu. Am 1, 73 si 70 kg. Pe internet am gasit multe antrenamente, dar pentru mine sunt prea complicate. In final am gasit unul, facu de Radu Antonio(youtuber).
1. Cum se executa urmatoarele exercitii si cu ce aparate.
Luni - Partea de sus a corpului
Împins la Piept la Înclinat - 3 serii de 5-8 repetari
Tractiuni cu Greutati - 3 serii de 4-6 repetari
Împins la Umeri cu Gantere din sezut - 3 serii de 8-10 repetari
Ramat la Cablu - 3 serii de 8-10 repetari
Presa la Piept - 3 serii de 10-12 repetari

Miercuri - Partea de jos a corpului
Genoflexiuni cu bara - 5 serii de 5-8 repetari
Îndreptari Românesti - 3 serii de 6-8 repetari
Presa la picioare - 3 serii de 8-10 repetari
Ridicari pe Gambe - 4 serii de 12 repetari

Vineri - Partea de sus a corpului
Împins la Umeri din Picioare - 3 serii de 5-8 repetari
Tractiuni cu Greutatea Corpului - 3 serii de 4-6 repetari
Împins la Umeri din sezut cu Gantere - 3 serii de 8-10 repetari
Ramat la Cablu - 3 serii de 8 repetari
Flexii la Biceps din Picioare - 3 serii de 10 repetari
Extensii la Tricep la Cablu - 3 serii de 10 repetari

2. Cardio pentru slabit cand ar trebui sa fac? Inainte sau dupa antrenamentul cu greutati? De cate ori pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cardio se face in zilele cand nu lucrezi pentru trenul superior or inferior, adica marti si joi.
Bicicleta este cea mai buna solutie pentru cardio, 1 ora de alergat la ritm intens pe bicicleta.

| Adrianos112 explică (pentru Violleta2022):

Un raspuns este mai bun decat nici unulwinking. Multumesc

2 răspunsuri:
| Al999 a răspuns:

Uita-te la pagina tipului acesta, te va ajuta foarte mult in tot ce consta fitness-ul