| Dark223 a întrebat:

Salutare prieteni, am 16 ani 1.68 si 56 de kg.Sunt ectomorf si am reusit sa ajung de la 47 de kg pana la ce din prezent.Nu iau niciun supliment, mananc 6/7 mese pe zi si nu mananc dulciuri/fast-food/alte porcarii.Ma antrenez 6 zile pe saptamana(ziua 1-3-5 piept/triceps/incheietura/biceps, ziua 2-4-6 abdomen/spate/picioare), adica antrenez o grupa de 3 ori pe saptamana si un antrenament dureaza maxim 1 ora.Ma antrenez numai acasa si am doar niste haltere de 10 kg.Ce ziceti, este bine ceea ce fac? As dori niste sfaturi de la cei care se pricep si spun inca o data ma antrenez acasa, deoarece nu am sala in oras.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. nu esti ectomorf, pur si simplu nu stii sa mananci

2. ala nu e antrenament, e o prostie... doar nu vrei sa cresti cu prostia aia?

Fa asa;

luni -> piept
marti -> spate
miercuri -> picioare
Joi -> umeri si brate

Atat. Joi, vineri, sambata -> cardio sau odihna.

2 răspunsuri:
| Dark223 explică:

Cat ar trebui sa dureze un antrenament?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dark223):

45-60 de minute.