| mihapitic a întrebat:

Salutare, sunt clasa a 9-a SS... vreau sa ma transfer la LPS pot? Conteaza ca perioada de transferuri a trecut?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, conteaza!
Unele licee nu mai accepta transferurile.
Mergi la liceul unde doresti sa te transferi si discuti cu directorul liceului.
Nu uita sa te duci cu mama sau tata de mana, ca ei sunt tutorii tai legali si doar ei pot vorbi si decide, in numele tau.

| mihapitic explică (pentru Violleta2022):

Daca liceul accepta, ma pot transfera... no?

| costelus323 a răspuns:

Salut! Da, te poti transfera, fiind profil vocational te poti transfera oricand, chiar si in timpul anului din cate stiu, consulta legislatia transferului pe anul acesta! Succes