| Anonim110pp1 a întrebat:

Salutare, sunt destul de plinut adica am 1, 76 cm inaltime si 81 de kg, vreau sa merg la sala dar nu sa slabesc, ci sa pun masa musuculara.
Intrebarea mea este daca mananc destul de mult adica peste kcal. mele normale de zi cu zi si fac si antrenamente o sa pun masa musculara sau doar tesut adipos (grasime)?
Si daca nu va suparati, cei care stiti imi puteti da si niste sfaturi?
Dau funda )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu, nu dragul meu, Adrian... mai întâi ar trebui să scapi de straturile de grăsime de pe corp si dupa aceea o sa poti pune masă, cum faci asta? Simplu!
E exact invers cum faci tu, mănânci mai putine kcal decât arzi sau corpul tau are nevoie (deficit caloric) DAR si grija sa nu îl ții mai mult de 2 luni, MAXIM 2 LUNI dar 2 luni e deja prea mult, si dupa ce scapi de grăsime o sa treci la masa musculara, nu e nevoie de surplus caloric cum ai specificat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum pui masa musculara fara surplus caloric? happy

1 răspuns: