| Nesquisse a întrebat:

Salutare TPU, aceasta intrebare va fi doar pentru cei care sunt din Republica Moldova. Inca de mic ma ocup cu fotbalul, si acum ca am ajuns clasa 9-a vreau sa merg mai departe pe un profil sportiv. M-am hotarat sa merg la Liceul Sportiv nr.2 din Ciocana, orasul Chisinau. Ce puteti spune despre acest liceu?, are sens sa merg acolo?, va rog niste raspunsuri sigure si serioase.

2 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Ce nu stii ce reputatie are ciocana? si mai ales liceu sportiv, acolo probabil invatatura mare nu se face. Daca crezi ca-i sa faci fata la daioburi, poti sa te duci, eu nu stiu ei poate au orar accentuat pe educatia fizica. Mergi intr-o zi pe-acolo vezi ce orar au ei si compara-l cu orarul de pe la alte licee.
Insa eu cred ca-i mai bine sa mergi la un liceu normal si pe urma sa mergi la universitatea de sport daca vrei.

| Nesquisse explică (pentru 393Dan):

M-am gandit si la asta..Totusi mersi