| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si 1.70 m inaltime si vreau sa ma apuc de sala, dar nu stiu daca acest lucru imi afecteaza cresterea, de fapt as mai avea sanse sa cresc in inaltime? Sala m-ar ajuta sau ar opri cresterea?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa varsta de 5 ani orice ai face inaltimea numai poate fi afectata de mediu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer la inaltimea ta esti bine si te poti apuca de sala si nu trebuie sa fie inaltimea o problema(sincer nu o sa-ti afecteze inaltimea doar daca alergi cu o greutate in spate de minim 20 de kg)Si daca tot vrei sa te apuci este o aplicatie numita SculpteazaCorpul este foarte utila si creata de un roman, sper ca te-am ajutat multa bafta!

| MistretulPufos a răspuns:

Cresti pana la 21 de ani si depinde de gene, ex: parintii tai sunt inalti atunci ai sanse mari sa fii mai inalt ca ei, la faza cu sala nu ma pricep