| Shad0w a întrebat:

.Salutare TPU.Am 19 ani, in jur de 65kg, inalt in jur de 1, 95+, si as vrea sa ma apuc de basket; Desi tin sa mentionez ca nu prea fac sport si nu sunt foarte talentat cu mingea(ceva sub mediocru)/nu sunt chiar un bun sportiv gen obosesc repede etcetera...Dar totusi credeti ca e prea tarziu sa ma apuc? Sau credeti ca ma primeste cineva sa ma antreneze? Sunt din Ploiesti.

3 răspunsuri:
| ShyBirds a răspuns:

Buna! Eu consider ca vointa ta e cea mai importanta.Ai incredere in tine.Nu trebuie sa te gandesti neparat la performanta, poate doar de placere sau ca un simplu sport.Sunt sigura ca vei reusi.Dar tu si numai tu hotarasti si totusi cred ca ar fi super okay sa te duci.Noroc,decizia ramane a ta!

| AleyMix a răspuns:

Salut. Eu joc baschet de 2 ani aproape ..nu pot sa zic ca sunt rau dar eu am iesit de multe ori afara cu prietenii ...sau cu cineva care stia baschet si asa am invatat lucrurile de baza. Cand ai invatat sa bati mingea poti merge la asa zisele antrenamente de baschet daca organizeaza cineva. Sfatul meu este sa incerci sa joci baschet cat mai des daca asta vrei. Apropo, cu timpul te obisnuiesti si nu o sa mai obosesti dar fa si gimnastica dimineata...

| DeL1qVenT a răspuns:

Daca n-ai mai jucat pana acum, cauta sa te antrenezi cu cineva care mai joaca din cand in cand sa te invete lucrurile de baza si apoi o sa poti sa inveti, dar nu uita! antreneaza-te! ca altfel nu inveti