| Nedelescu_Alin_2000 a întrebat:

Salutare TPU, am și eu o problema cu măsurarea suplimentelor alimentare. De exemplu: Gfx - îmi recomanda sa amestec 35 de grame din acel produs cu 125ml apa. Problema e Cum masor acele 35 de grame, poate sa-mi ofere cineva informații cu ce pot măsură de exemplu ( lingurita - rasa, lingura - rasa și câte grame conțin ). Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Am gasit ceva pentru lingurita rasa dar este in functie de greutatea a ce pui in lingurita.
Uite aici:
http://sidyskitchen.blogspot.ro/......tarie.html

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

O lingurita de ceai rasa masoara 5g, o lingura mare 20-25g, dar nu ai primit cupa la el?

| Nedelescu_Alin_2000 explică (pentru DovleacTurbat):

Nu, nu am primit, eu le am câștigate de la un concurs, nu le am cumpărate.