| Avenger1337 a întrebat:

As dori niste sfaturi cu privire la indepartarea grasimii din abdominala(in deosebi abdomenul inferior - acolo grasimea se afla intr-o cantitate putin mai mare). Totusi as dori ca raspunsurile sa nu contina cuvantul "abdomene". Am un abdomenul foarte slab(oboseste foarte repede la miscare fizica) si in plus am mici probleme de spate( nu stau foarte bine nici cu gatul nici cu coloana). Si as mai avea o intrebare. de ce mainile si picioarele rezista atat de bine la efort fizic, in timp ce abdomenul este asa de rigid. cunosc persoane mai dolofane ca mine care pot cu usurinta sa faca 200 de abdomene pe zi pe cand eu ma chinui cu 100... (Doar ca si informatie, nu stiu daca conteaza, sunt baiat). Astept raspunsurile voastre. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DuzzyDrey a răspuns:

Atunci daca ai o alimentatie Pusa la punct de un nutritionist, alergi in fiecare zi, mergi si pe bicicleta si faci abdomene(abdomenele ar fi de prisos ca prin abdomene nu scapi de grasime) Nu stiu ce altceva ar mai trebui de facut Incearca Antrenamente Cardio(Hiit)(sau Normale Sporturi Alergare, Inot, Baschet, Box) etc.

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mergi la un nutritionist si la sala. Antrenorul te va ajuta, iar medicul nutritionist iti va da un regim personalizat. Bafta!

| DuzzyDrey a răspuns:

Daca tu zici ca nu rezistii la ABDOMENE si dpa ne zici ca daca te chinuii poti sa faci 100 pe zi ai cvoh go on, si se fac cam 20-25 in mai multe serii nu ca disperatu daca vrei "Abdomen cu patratele" dar ca sa slabestii antrenament cardio(alergat) de preferinta decat sa dai bani sa faci vreun sport... alergat pe distante lungii alergare usoara
Alergare toata viteza pe distante scurte si tot asa tongue

| Avenger1337 explică (pentru DuzzyDrey):

Ma chinui sa fac 100 pe zi avand in vedere ca eu le fac in serii de cate 15 - 20 si deja obosesc de la a doua serie si ma apuca niste dureri puternice de spate. In legatura cu alergatul. Fac in jur de 30 - 45 de minute de alergare usoara pe zi + o ora, o ora jumate de bicicleta si totusi rezultatele nu sunt satisfacatoare. PS: Am un regim bine definit, un regim care mi-a fost mai de mult prescris de un nutritionist.