| anonim_4396 a întrebat:

De curand fac sala si am un program de antrenament, pe zile. Dar voiam sa intreb daca flotarile, genuflexiunile si abdomenele se fac tot o data pe saptamana (pentru a nu solicita muschii) sau pot face oricand, chiar si zilnic sau la 2-3 zile?

Răspuns Câştigător
| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Lasa flotarile, abdomenele si genuflexiunile(cele fara greutate), nu faci nimic cu ele...
Uite un antrenament bun de incepatori:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLOFdxROEe-ma5ER8Tp5q2cdoQKBMg3UnI

4 răspunsuri:
| Petru1123 a răspuns:

Si eu fac sala de vreo 6 luni, iar eu fac in fiecare zi, genoflexiuni, abdomene, flotari, etc in fiecare zi, iar asta ma ajuta foarte mult, iar antrenorul a zis ca fac foarte bine asa, evoluezi mai repede daca faci si astea pe langa exercitiile de piept/spate/picioare/umeri/brate/trapez.

| Maraaa_1081 a răspuns:

Abdomenele/genuflexiunile/flotarile le poti face oricând vrei. Depinde cate faci... Poti face zilnic serii a cate 20/30. Dacă faci si sala zilnic eu zic sa nu te extenuezi prea tare...Eu fac la doua zile abdomene si extensii spate: 3 serii a cate 30 de repetiții. Mult succes in continuare! happy

| OnuOnulică a răspuns:

Le faci o dată pe săptămână ca să nu faci febră.

| ThePowerlifter a răspuns (pentru OnuOnulică):

Pai si daca face febra ce are?