| Tomoiaga_Bogdy_1993 a întrebat:

Salutare, TPU.E adevarat ca daca esti gras nu mai cresti in inaltime? Sau tine doar de genetica si de stilul de viata?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Complet falsa prima intrebare. Tot timpul am avut cateva kg in plus, chiar si atunci cand faceam handbal de performanta. Acest lucru nu m-a impiedicat sa ajung la 1.95.

| Tomoiaga_Bogdy_1993 explică (pentru AFR81):

Multumesc mult de informatii, cum mai pot creste macar 1, 80-1, 81 neaparat, sunt pe post de portar stiu ca tine mult de genetica tata avea cand era mai tanar 1, 73 si mama 1, 68 iar eu am 1, 74 si am 18 ani si 8luni...Soramea are 1, 70 deja la 13ani lol

| Tomoiaga_Bogdy_1993 explică (pentru AFR81):

Sau ce as putea face sa mai cresc? ...Am auzit ca trebuie sa fie genunchiul nu stiu cum, cu rotula aia afara sa fie, habar nu am poate ma lamuriti voi.Neaparat vreau sa mai cresc!

| AFR81 a răspuns (pentru Tomoiaga_Bogdy_1993):

Ee trebuie sa fie genunchiul nu stiu cum. Fa sport si poate o sa mai cresti. La tine e deja cam tarziu. Eu am inceput handbalul pe la 13 ani, iar la 18 m-am lasat. In timpul asta, am crescut semnificativ.

| Tomoiaga_Bogdy_1993 explică (pentru AFR81):

Eu fac acasa sport fac tractiuni(cu greutati max 5-10 kg), flotari abdomene ...mai multe si asta e un sport, dar problema e ca umai cresc, eu practic am crescut de la 17ani aproape de 18ani si de atunci deloc... Si eu nu cred ca ai crescut tu asa de mare de la handball in mare partea ai crescut genetic, Mai spune-mi tu ceva sport sa-l practic, asta care il fac eu acasa nu ma ajuta foarte mult pentru inaltime!

| RAY a răspuns:

Asta e cred ca e cea mai desa intrebare de pe TPU, inaltimea e 100% genetica conform unui studiu in danemarca alimentatia nu are legatura cu inaltimea spun ei

femeile aleg barbati inalti cand nu sunt obligate de RELIGIE,SOCIETATE, asa ca barbati inalti din danemarca sunt pentru ca asa au vrut femeile nu ca au mancat vitamine, alte minuni
totul s-a in mostenirea genetica, mama ta a ales un barbat inalt, frumos si tu vei fi la fel simplu

| RAY a răspuns:

Apropo nu are legatura cu grasimea ok

Răspuns utilizator avertizat