| FreundundM a întrebat:

Salutare, TPU!
Eu si sora mea practicam inot-ul de 2 ani si recent Sora mea (Iemima) a avut un concurs de la Primarie si a luat locul 3 la probele la care a participat. Are talent ff mare dar nu are musculatura la abdomen si eu ma tot rog de ea sa vina sa faca fittness, abdomene, program pentru varsta ei... dar e nu vrea pentru simplul fapt ca nu vrea sa faca ca mine si ca cica ii e lene, desi toate sfat-urile pe care i le-am dat pana acum au ajutat-o f mult. Cum sa o motivez? Deci e si pacat sa nu incerce mai mult. Mentionez ca are 10 ani si are sanse enorme sa ajunga cat de sus...
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

La fel de bine ar fi de vorbit cu antrenorul. El poate da cele mai bune indicații de antrenament și o poate și convinge.

8 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Tu esti prost rau
Din 2 ani nu vezi potential si serios tu care nici nu ai sa zicem 5 ani de inot pot sa jur
Crezi ca are potential eu abia cu 6 ani am reusit la olimpiada nationala locul 3 si tu crezi ca din asta are potential si in plus musculatura la abdomen nu se face prin fittens ca nu te ajuta de loc iti spun eu am facut 10 ani inot si is profesionust cat de cat trebuie sa faca doar mix sau din astea cu pl mea s-ar numi de faci mai mult abdomene

| FreundundM explică (pentru Xdreaper21):

Boss, nu prea am inteles ce ai zis insa, pur si simplu ea înoată cel mai bine de acolo. craul... poate nu are asa de mari sanse, dar de ce sa nu încerce? Adică eu am tendoanele de la picioare un pic mai scurte si cu perseverență si seriozitate in 2 ani inot craul si bras excelent...

| Xdreaper21 a răspuns (pentru FreundundM):

Eu ma refer in mare parte ca ce trebuie sa faca stil mixt

| FreundundM explică (pentru Xdreaper21):

Buna sunt sora lui David imi poti explica cum adica nu am potential poate ai tu 10 ani dar nici nu cred ca sti stilul fluture si am o prietena care face de 10 ani dar inot mai bine de cat ea asa ca cu mine poate nu te pui dar cu david da te pui

| Xdreaper21 a răspuns (pentru FreundundM):

Ma pun cu cine vreau si in doi ani potetial daca nu iti spune antrenorul nu cred
Si stiu stilul fluture stiu toate stilurile dar cred ca tu nu stii nici macar sa faci un mixt corect cu bazin tot 4 metri
Potential auzi domne ce potential mai ai si tu
Si prietena ta poate inoti mai bine ca ea dar de cat mine nu prea cred m-am intrecut si cu antrenorul el era la jumate cand eu ma intorceam
Deci pqna nu aud un video cu antrenorul tau care iti zice ca ai potential eu tot zic ca locu 3 l-ai luat cu bulan si restul stiau putin

| Chiparu_Marian_1974 a răspuns:

Pacaleste-o ca ii dai ciocolata daca face (nu ii dai nimic) si daca nu mai vrea sa vina ii spui ca data trecuta nu a facut perfect si tot asa.

| FreundundM explică (pentru Chiparu_Marian_1974):

Nu e chiar asa de prostuta.
happy

| Popescu_Edi_1989 a răspuns:

Vorbeste cu parintii...sigur vor sti ce sa-i spuna...