| Marko556 a întrebat:

Salutare, TPU, fetelor le plac băieții cu mușchi? adică azi îmi zice o fata să mă las de sală ca deja îs foarte mare și ca nu mă vede atrăgător, mie îmi place sa merg la sală fiindcă îmi place sa arat bine, am rămas surprins de ceea ce mi-a spus, oare majoritatea fetelor cred la fel de tipi mari(făcuți)?

57 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bine făcuți și mie îmi plac, dar când deja devin prea masivi nici mie nu mi se mai par atrăgători

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

E ok, poate chiar și mai puțin făcut laughing) pe mine mă interesează să nu fie slăbănog și nici gras, mușchii ăștia definiți îmi sunt indiferenți

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Nu te cred.

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Nici n-am nevoie să mă crezi laughing) crezi ce vrei

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Wow am libertatea asta

laughinglaughing
unde faci sala in oras?

| RAY a răspuns:

Mann sportul e pentru sanatate nu pentru agatat fete, sanatatea inseamna sa te odihnesti si tu, saraca inima, redu grasimea ca se vada definirea, uite ca acest tip https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8U4Jphf2JXKJkSanrq6y3lVXaK.jpg

| Mosotti a răspuns:

Fetelor le plac baietii asa frumos definiti cu muschi doar decent, nu cu muschi cat casa.

| Zuzu1991 a răspuns:

"fetelor le plac băieții cu mușchi"
fetelor nu, in general sunt intimidate si te vede ca si cum ai fi adult
dar femeilor... OOOOOOOOOOOOOOO MAMA!
femeile INNEBUNESC dupa barbatii cu muschi, ar trebui sa cauti Chippendales pe Youtube si sa vezi ce reactie au femeile la ei big grin

| Goddessss a răspuns (pentru Zuzu1991):

Fals

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Goddessss):

Da, am generalizat la modul absolut, care nu e corect, insa cliseul este si ramane destul de clar happy

| Berlinu a răspuns (pentru Zuzu1991):

Exact invers. Fetitele sunt innebunita dupa niste umflaturi de pe corp. Femeile cauta mai mult de atat

| Werrich a răspuns:

Da, pe femei (nu pe fete), Dani Mocanu, Dorian Popa și interlopii le dau pe spate. Deci da, mușchii contează.

| Adry05 a răspuns (pentru Werrich):

Crec ai vrut să zici fix invers, numa fetițele ar putea fi impresionate de niște prostaci care-s numa umflați în mușchi laughing)) femeile au așteptări mai complexe de la un tip pe care-l admirăwinking

| Mosotti a răspuns (pentru Werrich):

Conteaza masculinitatea pe care o emite figura, nu muschii aia, ca dovada ca-s cu muschi care nu prea is atractivi, si fara muschi deloc care-s aspiratoare de gagici, dar au figura masculina bine de tot.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu cred că există reguli generale pentru ce le place fetelor. Unora le plac, altora nu, ceea ce e bine, că nu se ceartă toate pe o singură categorie de băieți laughing

| CleanHeart a răspuns:

La toate fetele le plac baietii care arata bine si se ingrijesc, ea si-a spus parerea, la unele le plac baietii foarte facuti, la altele slabuti si la altele cu burtica, nu avem o regula.

| Goddessss a răspuns:

Eu una sunt de acord cu ea.
nici mie nu mi plac băieții tare musculoși.
mai ales ca s si scunda.
nu mi inspira nimic.
imi plac cei'' skinny fit'' nicidecum hulk, cum vor majoritatea băieților sa fie.
sa vezi ce nașpa e cand au corpul asimetric.
bratele alea gigante si picioare de găină.
bleaksss.
Concluzie, putini mușchi is faini, dar ce i prea mult e nașpa!

| RAY a răspuns (pentru Goddessss):

Sunt de acord cu tine, definire sa se vada masa musculara https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8U4Jphf2JXKJkSanrq6y3lVXaK.jpg

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goddessss):

Nici nu trebuie sa-ti inspire nimic, gaseste un pampalau "skinny fit" si gata laughing

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai asa si fac. decât sa văd o fetiță din aia cu mușchi, care-și face doar ca sa atragă alte leșinate, care sta zi si noapte într-o sală, fără viata sociala, prefer unul''skinny fit''care arata '' hot'' si știe de corpul lui.
prefer unul' 'skinny criminal'' decât unul cu ditamai mușchii aia grețosi si viermele ala mic din pantaloni.
asta e

| AnastasiaK a răspuns (pentru Goddessss):

Știam că bărbații care n-au șanse cu niște femei după care le cam curg balele, tind să le numească "c*rve". Dar nu știam că există ceva similar și în cazul femeilor. Aparent se schimbă apelativul, de la "c*rvă" se trece la "unul cu ditamai mușchii aia grețosi si viermele ala mic din pantaloni", dar tot pe principiul cu strugurii acrii funcționează rolling on the floor

| Goddessss a răspuns (pentru AnastasiaK):

Aparent se cheamă '' gusturi si opinii diferite''

| AnastasiaK a răspuns (pentru Goddessss):

Când simți nevoia să jignești fără absolut niciun motiv tiparul care susții că-ți displace, nu se mai cheamă așa laughing

Mie, spre exemplu, nu-mi plac bărbații skinny. Nu mă atrag nici cei scunzi și pot să fac o listă lungă cu tipuri de bărbați care nu mă atrag. Dar nu simt nevoia să le jignesc nici viața socială, nici masculinitatea, nici organul...adică mă rog, la tine văd două variante: ori am eu dreptate și sunt strugurii acri ori...n-am dreptate și te-au f***t deja toți bărbații musculoși de pe planeta asta, iar tu chiar știi ce au ei în pantaloni, caz în care, te rog să mă scuzi, greșeala mea că am presuspus altfel! happy

| Goddessss a răspuns (pentru AnastasiaK):

Lmfao, nu știu cine ți-a cerut ție in primul rând părerea despre ce îți place si ce nu. este mediu online pot zice absooolut ce vreau si nu o să imi schimb opinia până ce mor.
uite mie imi plac aia '' skinny '', vreo problema? ce trebuie sa te bagi tu o anonimă in ceea ce spun eu? ce te bagi ca musca-n lapte?
dacă tie iti plac aia ft bine. nu știu ce te simți atâta de atacata. gândești ca ție ti am zis ceva rău personal.
vezi că ai dat o in bară cu ambele presupuneri.
de m-ar fi agățat un '' hulk '' din ăla, cu ceafă lată, care îți place ție, cu siguranță m as fi aruncat de la etaj.
o zi faina!

| AnastasiaK a răspuns (pentru Goddessss):

Am dat-o în bară cu ambele presupuneri? rolling on the floor Și totuși "dacă" te-ar fi agățat...ups, deci nu s-a întâmplat vreodată laughing QED.

P.S. Mai ușor cu mentalitatea asta de copilă de 10 ani care abia a descoperit online-ul că nici în online nu poți zice "absooolut" ce vrei. Ești răspunzătoare pentru TOT ce zici inclusiv în online exact la fel cum ești și în afara lui.

| Goddessss a răspuns (pentru AnastasiaK):

Bye ca m ai obosit!
(sper sa nu imi mai răspunzi înapoi)

| AnastasiaK a răspuns (pentru Goddessss):

rolling on the floor Dacă te ducea capul, aveai cea mai simplă variantă să închei, nemairăspunzând tu. LOGIC că eu nu-ți mai scriam dacă nu mai aveam la ce răspunde, dar dacă tu ai rămas la nivel de 10 ani și vrei să ai ultimul cuvânt chit că nu mai ai nimic de zis, ce să-ți fac? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goddessss):

De ce sa stea zi si noapte? 3-4 antrenamente pe saptamana sunt suficiente. Calitate, nu volum happy

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

Hey salut!
Spune-le sfaturile astea la umflații ce mai ca nu fac cu inima în sală de la atâta sport doar ca sa arate ei femeilor cine sunt '' boșii''.
ăștia nu vad in sport o relaxare, nu o fac pentru ei, pentru sănătatea lor, o fac sa atragă toate amețitele. asta e mentalitatea lor. (nu toți, dar majoritatea, cunosc zeci de exemplare de genul)
dacă nu au mușchi si bani, n au femeie!
pfff, sa-mi fie scârbă!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goddessss):

Ai si tu cam multe frustrari, dupa cum vorbesti happy

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

Absolut deloc.
adevărul mereu doare. e si logic,
nu exista minciuna in adevăr.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Cosmin86):

E bine că tu ai înțeles ce a scris acolo, că eu am nevoie de traducere pentru prima frază a răspunsului respectiv. big grin

P.S. N-a terminat încă liceul fetița, cred și eu că-i plac băiețeii în skinny jeans dacă la altceva n-are acces.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goddessss):

Nu ai inteles, voiam sa spun ca ai multe frustrari pentru ca-ti place sa generalizezi. Si faci asta destul de mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

"băiețeii în skinny jeans" -> aia nu sunt "baietei", aia sunt fetite big grin

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

Poate felul meu de a spune e mult prea răutăcios (asta imi asum).
dar nimeni nu se poate lua de gusturile mele si de părerea mea personala

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

'' fetițele''alea dau clasa la mulți.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goddessss):

In creierul tau frustrat si inapoiat, da... dau laughing

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

Cică '' frustrat ''.
vai doamne

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goddessss):

Da, esti o schiloada frustrata pe reusitele altora happy
Du-te cu handicapatii tai, sa mori cu ei de gat, tarancuta proasta.

| Goddessss a răspuns (pentru Cosmin86):

Mor de râs. mersi fain, Costică!
imi place că te-ai aprins ca o flacără!
looool
ps:nu s frustrată pe niște injectați și pe niște cefe late cu picioare de găină.
Stai jos!

| Marko556 explică (pentru AnastasiaK):

????

| Berlinu a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce replici de cocalar obosit, normal ca te-ai simtit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Berlinu):

Si tu esti un pampalau firav (sau scund) si frustrat?

| Berlinu a răspuns (pentru Cosmin86):

190, 85 de kg, ti-as da o pozica dar nu sunt din ala scuza-ma pe mine. sunt destui baieti scunzi pe aici pentru tine bosulica, capu sus cacade coroana

| Cosmin86 a răspuns (pentru Berlinu):

Slabanog cu 85 la 1.90. Si pampalau, evident.
Du-te cu minioana aia frustrata si plangeti dupa un copacel, pampalai firavi ce sunteti.

| Berlinu a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu sunt slabanog deloc. Sunt inca prea bine proportionat avand in vedere inaltimea mea si asta cu toate ca nu fac vreun efort. Ma amuzati astia care faceti sala ca la asta vi se reduce toata personalitatea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Berlinu):

"si asta cu toate ca nu fac vreun efort", stai toata ziua pe canapea si te amuza cei care fac sport laughing)

Cocalar tipic. Sa nu uiti sa bagi niste cola cu seminte.

| tudorvolcano a răspuns:

Dă-o încolo pe fata aia.
Fă sală și simte-te bine, fii sănătos, fă mușchi, dar ferește-te de steroizi.

Fii atent să nu pui grăsime pe tine.

Nu te lăsa influențat de ce îți spun fetele, deseori te pot și minți.
Fata bună pentru tine te va place așa cum ești.

| Flavianadx a răspuns:

Daca-i vreo anemica de pica din picioare sau vreo shaormista, normal sa nu aprecieze munca ta. Dar daca gasesti vreuna gym addict sa vezi ce-i place laughing

| inflicted a răspuns:

Doar daca sunt putin definiti. Poate unora le plac dar mie imi fac scarba muschii prea umflati si reliefati

| random1620 a răspuns:

Exista persoane si persoane. Dar doar una e pentru tine si poate v-a mai dura pana o gasesti. Dar daca tie iti place cum arati si iti place sa mergi la sala, continua (e viata ta nu a lor si tu trebuie sa arati cum iti place tie, nu cum le place lor)

| Berlinu a răspuns:

Le plac cat timp arati decent, nu deformat ca un alien.

| confusedgirl223 a răspuns:

Mie nu-mi plac. Pentru mine daca sta prea mult la sala=nu se prea duce la munca si niciunu nu sta la sala sa faca patretele pentru o singura fata laughing) De cele mai multe ori sunt fustangii.
Poate sunt prejudecati si in cazul tau sa nu fie asa, dar din cati baieti am cunoscut care arata asa...toti au fost asa. Se cred zei si nu sunt laughing))

| Adry05 a răspuns (pentru confusedgirl223):

Credeam că doar eu am părerea asta despre tipii care stau prea mult la sală laughing) nu aia cu muncă, aia cu umblatu

| User999812352 a răspuns:

Bună! Important e să te simti tu bine în corpul tău, să fii confortabil, și poate pare siperficial ce zic dar crede-mă că, in final, ăsta e cel mai important lucru. Păstrează un echilibru intre dorințele și nevoile tale și părerea celorlalți. Vei găsi o fata care să te placa pentru ceea ce ești cu adevărat, dacă vrea să te schimbe, nu e ea aleasa?