| RaulMnm a întrebat:

Salutare Tpu.ro
Acuma ceva timp am avut probleme cu mana stanga,si am avut-o in ghips ceva timp,si dupa aia bineinteles nu am avut voie sa ridic greutati si s.a.m.d
Si neavand voie sa fac antrenament la mana stanga ceva timp, am facut la dreapta, si acolo am mult mai multa forta.
Si am inceput sa fac la ea cu gantera de 4 kg, si cu 8kg la mana dreapta.
Dar tinand cont ca nu am folosit mult timp mana stanga,si nu am folosit-o.
Nu reusesc sa fac flotari sad, adica simt ca fac un efort prea mare la stanga cand incerc, si la dreapta n-am treaba.
Ce ar trebuie sa fac sa ma obisnuiesc?

2 răspunsuri:
| SerbanSnake a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare, aceeasi situatie am patit-o si eu acum 3 ani mi-am fracturat mana stanga, iar sfatul meu este sa tratezi ambele brate cu aceeasi greutate faci cu mai putin pe dreapta astfel incat greutatea sa fie egala pe ambele brate si numai in timp se vor egala, nimeni nu are o simetrie perfecta, bafta.

| RaulMnm explică (pentru SerbanSnake):

Multumesc SerbanSnake, mai astept si alte raspunsuri!