| Robert492 a întrebat:

Salutare Tpu.Ro,as vrea sa ma apuc de sala,dar momentan nu am timp liber,astept pana la vacanta de vara, ca fiind la liceu i-au liber tocmai pe 11 iulie, dar pana atunci as vrea sa imi zica cineva un program de facut cu ganterele.
Detin niste gantere de 7 kg in total 14 kg amandoua,cu cat trebuie sa fac?
As dori niste antrenament pentru biceps,triceps,piept,spate.
Cum adica "niste antrenament"?
Adica un program de exemplu,pentru biceps faci, 30 ( o serie ) si fac 5 seri cu cate 1 minut intre ele pauza.
Un antrenament dinasta doresc.
Astept raspunsurile voastre!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

30 / serie e prea mult, faci doar rezistenta. pentru masa + forta, cand poti mai mult de 10 repetari, maresti greutatea.

Răspuns utilizator avertizat