| GabrielGT22 a întrebat:

Salutare Tpu.ro
Ma numesc Gabriel, si am 16 ani,de curand mi-am achizitionat o trusa de gantere,si o bara de haltera,am inceput,sa-mi fac un program destul de bine stabilit,dar problema este urmatoarea.
Am avut probleme cu mana stanga ceva timp (am avut-o in ghips) ceva timp,a fost un caz mai special ) si dupa ce a fost scoasa din ghips,nu am avut voie sa fac cateva luni deloc efort cu ea,si bineinteles tot ce a trebuit sa car,duc etc,am dus cu mana dreapta.
Dupa cum spuneam,dupa achizitionarea acelor accesori de mai sus,m-am apucat de facut exercitii de tot felul,facandu-mi si un program.
Zis si facut,dupa cateva luni,deja vedeam diferente destul de mari,la piept,spate,umeri,brate.
Dar spre surprinderea mea am vazut ca bratul drept este cu ceva mai mare decat cel stang.
Dar precizez ca fac cu aceeasi greutate si mana dreapta dar si la cea stanga.
Este o diferenta destul de mare si cand muschiul este incordat,dar problema este ca se observa mai mult,cand muschiul este la rece,neincordat,adica mana in sine simpla.
Precizez ca am forta destul de multa si in mana dreapta,dar nu stiu ce sa mai fac ca sa o egalez cat mai repede.
Astept sfaturi, pareri, sugetii.

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Poti sa o aduci la aceeasi marime. Executa cu mana dreapta, la fiecare serie inca 2 repetari in plus.

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

NU ai ce sa faci sa o egalezi asa te-ai nascut cu ea, asa cum altii au un picior mai scurt etc.

| GabrielGT22 explică (pentru Nickname1890):

Multumesc 'Nickname1890'.Astept si alte raspunsuri!
Va multumesc!

| cristi1505 a răspuns (pentru Nickname1890):

El s-a referit la marimea bicepsului.Ca e mai slab dezvoltat.Se poate remedia acest lucru.

| Nickname1890 a răspuns (pentru cristi1505):

Aaaa, eu ma gandeam ca spui ca il ai mai lung. Daca asta este cazul, atunci intr-adevar Cristi are dreptate, executa 1-2 repetari in plus cu bratul drept.

| spidy a răspuns:

Niciun muschi nu este egal...asa am si eu bicepsul stanga mai definit si mai mare decat cel drept...dar se observa foarte putin!